Menu

Jak pić herbatę z cytryną

Najlepiej gorąca herbata smakuje w okresie jesienno zimowym, kiedy to na zewnątrz jest plucha (brrr). A najsmaczniejsza ( w moim odczuciu ) jest herbatka z cytryną 🙂 Znam kilka sposobów aby herbata z cytryną była jeszcze bardziej aromatyczna i przy tym zdrowa. Pozornie wydawać by się mogło, że herbata z cytryną jest absolutnie zdrowa. Wiadomo, jest to napój, który każdy pił wielokrotnie, ale czy herbata ta była przygotowana zawsze z pewnymi zasadami, które należy przestrzegać? Znacie te zasady?

Jak pić herbatę z cytryną

1.  Aby herbata z cytryną przyniosła korzyści nie tylko smakowe ale i była zdrowa należy przed dodaniem jej plasterków wyjąć fusy z herbaty. Dlaczego?
Ponieważ liście herbaty kumulują w sobie nikiel ( szczególnie młode liście ) który po zaparzeniu herbaty zbiera się właśnie w fusach. A kwas zawarty w cytrynie aktywuje cząsteczki niklu, który wpływa niekorzystnie na nasz organizm.
2.  Cytryna podawana do herbaty w plasterkach będzie bardziej aromatyczna, jeżeli przed pokrajaniem sparzy się ją przez chwilę wrzątkiem.
 
3.  Aby zachować cenne witaminy  cytryny należy dodać jej plasterek kiedy herbata  nie jest już wrząca .
Smacznego!!

Opublikowane:
13.01.2016
ekspansjasmaku.pl

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email
Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.